Foundation for Local Government Reform
Иновационни практики в България
Обмен на иновации за развитие на местното самоуправление
назад

Номинирай
Verification Code
Въведете кода от картинката тук:
Ако не виждате кода добре, натиснете върху картинката, за да видите нов
Предистория

Клуб "Отворено общество" в Русе вече са събрани 200 попълнени въпросника с профили на фирми и нестопански организации от трансграничната зона "България-Румъния" за създаване на интерактивната мрежа.

Тя се разработва по проект BRAVO - българо-румънски действия за жизнеспособни организации (Bulgarian-Romanian Actions for Viable Organizations).

Практика

Целта на проекта е да подпомогне идентифицирането на местните нужди на бизнеса и нестопанските организации, да предлага решения за общите трансгранични проблеми, да се оценят ресурсите, за да се разширят източниците за финансиране и да се установят ефективни партньорства в областите Видин, Враца, Монтана, Велико Търново, Плевен, Русе, Силистра, Добрич - от България, и Мехединци, Олт, Долж, Телеорман, Кълъраш, Гюргево, Констанца - от Румъния. В следващия етап на инициативата повече от 100 организации от цялата трансгранична зона, които имат опит в реализирането на проекти, ще бъдат поканени за участие в шест форума. Те ще се проведат в Русе, Враца, Велико Търново - в България, и в Гюргево, Кълъраш и Крайова - в Румъния.
Проектът BRAVO се финансира по програма ФАР - Трансгранично сътрудничество България - Румъния, Съвместния фонд за малки проекти 2004. Неговата продължителност е 12 месеца, а общата сума е 25 433 евро. От нея 15 % (3880 евро) са собствен финансов принос на партньорите в проекта. От българска страна те са - клуб “Отворено общество” в Русе и Българо–румънската търговско–промишлена палата.
http://www.oscrousse.org/programs/bravo/bravo_info.htm

Основните дейности включват:

  • Информационна кампания сред нестопанските организации в трансграничната зона за избиране на 100 организации преки участници в проекта.
  • Провеждане на 6 форума / 3 в България и 3 в Румъния/ с участието на избраните нестопански организации. Те ще бъдат запознати със стратегическите документи за трансгранично сътрудничество България – Румъния и ще работят по групи за създаване на съвместни проектни идеи.
  • Създаване на интерактивна партньорска мрежа в Интернет. Тя ще съдържа профилите на организациите участници в проекта и ще дава възможност за търсене на партньори по зададени параметри.
  • Изготвяне на аналитичен доклад с описание на проектните идеи, обсъдени на форумите; идентифицираните проблеми и нужди в третия сектор.
  • Промоционални дейности
Резултати
Изграждането на интерактивната мрежа е една от петте дейности, които се реализират по проекта BRAVO. Мрежата ще бъде поддържана и в бъдеще от клуб “Отворено общество”- Русе, което според авторите на проекта ще спомага за осъществяването на контакти и реализирането на партньорства между институциите от двете страни на Дунава и след приключване на програмата.

Прикачени файлове:
Deca 011.jpg
Иноватор: ros
Дата на публикация: 22 юни 2007
Номинации: 0
ros

-

Tel:
Fax:

[Номинирай]

назад

Valid XHTML 1.0 Transitional


Разпечатано от сайта на ФРМС - Printed from the FLGR Website.
Сайт, разработен от Нимасистъмс. Developed by Nimasystems.
www.nimasystems.com, +359 896 610 876, [email protected]